اخبار

6 فیلم مهم که به دلیل اعتصابات هالیوود با تاخیر روبرو شدند !!

همانطور که اعتصاب‌های هالیوود ادامه دارند، در ادامه، برخی از برنامه‌های برجسته و معروف تولیدی آمریکا که بینندگان سینما ممکن است برای آنها باید صبور باشند، آمده است. صنعت هالیوود و کل صنعت فیلم در حال حاضر به طور کامل به حالت تعطیل درآمده است.

ماه‌ها از آغاز اعتصاب اتحادیه نویسندگان ایالات متحده می‌گذرد و پیوستن اتحادیه بازیگران صفحه نمایش به خط اعتصاب به این معنی است که برای نخستین بار در ۶۰ سال گذشته، نویسندگان و بازیگران آمریکا به طور همزمان در اعتصاب هستند.

دو اتحادیه می‌خواهند استودیوها و خدمات استریمینگ پرداخت بهتری، حقوق نمایش‌های افزایشی، سهمیه‌های بیشتر در برنامه‌های بازنشستگی و سلامتی خود و تضمینات در مورد استفاده از هوش مصنوعی در این صنعت ارائه دهند.

مدت زمانی که این اعتصاب به طول خواهد انجامید، هنوز مشخص نیست. طولانی‌ترین اعتصاب اتحادیه نویسندگان آمریکا ۱۵۳ روز به طول انجامیده است، در حالی که در سال ۱۹۸۰ بازیگران بیش از سه ماه در اعتصاب بودند. چگونه بینندگان تحت تأثیر قرار می‌گیرند؟ برنامه‌های گفتگوی شبانه‌روزی و بسیاری از تولیدات تلویزیونی به دلیل اعتصاب نویسندگان از قبل به تعطیلی دراز مدت رفته‌اند.

 

برنامه‌هایی مانند “The Last of Us“، “Yellowjackets”، “American Horror Story”، “Big Mouth”، ” Stranger Things“، ” Abbott Elementary”، ” Severance and Daredevil” همگی متوقف شده‌اند و برنامه‌های شبانه‌روزی مانند “آخرین هفته” با جان اولیور، “شو دیر” با استفان کلبرت، “شب دیر” با ست مایرز و بسیاری دیگر نیز خاموش شده‌اند.

اکنون فیلم‌های بزرگی که برخی از آن‌ها در مراحل تولید میانی هستند، نیز تعطیل می‌شوند.

تأثیر این توقف‌ها در تولید بستگی به مدت زمان اعتصاب‌ها خواهد داشت و در حالی که ممکن است برای مخاطبان عمومی مدتی طول بکشد تا تأثیرات ادامه دار اعتصاب‌ها را احساس کنند، بسیاری از انتشارات آینده در زمینه فیلم نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

استودیوهای کوچک مستقل مانند A24 به شرایط SAG پذیرفته‌اند و در طی اعتصاب ادامه تولید و استفاده از بازیگران خود را خواهند داشت. این به این معنی است که مخاطبان ممکن است تنها فیلم‌های مستقل مالی شده، و همچنین بسیاری از فیلم‌های اروپایی و آسیایی در پاییز امسال دریافت کنند. این کار در واقع چیز بدی نیست، زیرا برخی از جواهرهای مخفی به پلتفرم و توجهی که لایق آن‌هاست، دست پیدا خواهند کرد.

با این حال، این برخی از برنامه‌های تولیدی برجسته آمریکایی هستند که مخاطبان سینما ممکن است برای آنها باید صبور باشند.

لیست فیلم هایی که به تاخیر ساخت و پخش مواجه شده اند :

 

1- Dune: Part Two

 

 

شایعاتی وجود دارد که استودیو وارنر براز قصد دارد انتشار فیلم بزرگ خود در ماه نوامبر به نام “Dune: Part Two” که با حضور زندایا و تیموتی شالامت نیز است، به تعویق بیاندازد. گزارشی از مجله Variety نیز اعلام کرده که استودیو در نظر دارد فیلم‌های “رنگ بنفش” و “آکوامن و شهرت گم‌شده” را به زمان دیگری منتقل کند. به واقع، نسخه دوم از اپیک علمی-تخیلی “Dune” به کارگردانی دنی‌ویلنوو، ممکن است از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۳ به تاریخ ناشناخته‌ای در سال ۲۰۲۴ به تأخیر بیافتد. این امر منطقی به نظر می‌رسد، زیرا فیلمی مانند “Dune: Part Two” بسیار از مشارکت بازیگران استارش استفاده خواهد کرد – که همچنین شامل استین باتلر، فلورانس پیو، خاویر باردم، جاش برولین و کریستوفر واکن نیز می‌شود – و محدودیت‌های اتحادیه فعلی می‌گوید این بازیگران نمی‌توانند برای کارهای قبلی یا آینده‌ای که توسط شرکت‌های در حال اعتصاب تولید و انتشار شده باشند، تبلیغات کنند. با این حال، این یکی از مهیج‌ترین عناوین مورد انتظار ما در سال ۲۰۲۳ بود، بنابراین با امید به انتشار آن در امسال می‌مانیم.

 

2- Fast X Part 2

 

 

دهمین نسخه از مجموعه فیلم‌های سریع و خشن، به نام “فست ایکس”، در ابتدای امسال منتشر شد، و واقعاً بی‌کیفیت بود. پایان فیلم، یک پایان بزرگ بازمانده که تقریباً تعریف کمی از روایت یا منطق داستانی پایه را که پیشنهاد نمی‌دهد، به طور دیگر نشان می‌دهد که این یکی از مجموعه‌هایی است که به شدت به نویسندگان بهتر و یک پایان قطعی نیاز دارد. در وضعیت کنونی، باید حداقل تا سال ۲۰۲۵ منتظر بمانیم تا به عنوان پایان‌نامه این مجموعه نمایشی شناخته شده باشد. در آن زمان، همه می‌توانیم با آرامشی از شنیدن وین دیزل که به طور نامشخصی شکایت می‌کند که او خانواده دارد نه دوستان، ، استراحت کنیم.

 

3- Venom 3

 

 

بعد از فیلم “موربیوس” و نسخه متوسطی از دنباله “ونوم: بگذار که کارنیج باشد”، که سونی به یک پیروزی در دنیای واقعی نیاز دارد. تولید فیلم “ونوم ۳” که در حال حاضر به نام بدون عنوان می‌شناخته می‌شود، گزارشاً از ماه ژوئن شروع شده است و تام هاردی نیز به عنوان نویسنده در آن دست داشته است. همچنین، جونو تمپل و چیوتل ایجیوفور نیز به پروژه پیوسته‌اند و تاریخ اصلی اکتبر ۲۰۲۴ نیز ممکن است همچنان باقی بماند، به وابستگی به این که اعتصاب‌ها چقدر ادامه داشته باشند. اما مطمئناً می‌توان گفت که برخی از امور بر این پروژه سنگین است.

 

4- Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Two

 

 

5- Gladiator 2

 

 

بیست و سه سال پس از اینکه راسل کرو نقش ماکسیموس دسیموس مریدیوس را ایفا کرد، سرانجام کار بر روی فیلم بدون عنوان “گلادیاتور ۲” آغاز شد، با ریدلی اسکات به عنوان کارگردان در صندلی کارگردانی یک بار دیگر برای یک دنباله ارثی دیگر. آیا مشاهده‌ای از این مسیر وجود دارد؟ این مسئله به هیچ وجه یک دنباله ضروری نیست، اما طرح دنبال کردن پسر ماکسیموس، با بازی پل مسکال، که قول انتقام از مرگ پدرش را می‌دهد، جذاب به نظر می‌رسد. او با حضور دوباره دیمون هانسو و کانی نیلسن، و همچنین پدرو پاسکال و دنزل واشنگتن همراه می‌شود. در زمان وقوع اعتصاب، داشت در مراکش فیلمبرداری می‌شد و اگرچه گزارشاً دو سوم مراحل تکمیل شده است، تاریخ شروع ۲۲ نوامبر ۲۰۲۴ احتمالاً به ۲۰۲۵ به تعویق خواهد افتاد.

 

6- Deadpool 3

 

 

استودیوهای مارول برنامه‌ریزی دقیقی دارند و به همین دلیل، چهار پروژه بزرگ در حال حاضر در فاز تولیدشان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و توسط هر دو اعتصاب نویسندگان و بازیگران تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. فیلم “کاپیتان آمریکا: دنیای جدید” توانست تولید خود را به پایان برساند، اگرچه اثر واقعی آن تحت تأثیر قرار نگرفته است (اگرچه تصاویر دوباره‌گرفتن ممنوع است)، در حالی که تولید فیلم‌های “بلید” و “تاندربولتز” متوقف شده است. همچنین فیلم سوم “ددپول”، اولین فیلم از دارایی‌های سابق فاکس که تحت لوای MCU منتشر می‌شود، با بازی رایان رینولدز به عنوان وید “ددپول” ویلسون و با بازگشت هیو جکمن به نقش وولورین، در یک لباس زرد و آبی مشابه کمیک که اینترنت را به یک حالت ناشناخته تبدیل کرد. مارول به یک پیروزی نیاز دارد، زیرا اخیراً فیلم‌های ابرقهری در عملکرد زیرباری داشته‌اند و برنامه‌ریزی دقیقاً روشن‌تر شده‌شان باید مجدداً بررسی شود، زیرا هیچ راهی برای تکمیل فیلم در زمان انتشار اصلی مقرر (۳ مه ۲۰۲۴) وجود ندارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا