اخبار

معرفی فیلم‌های راه یافته به چهل و دومین جشنواره فیلم فجر

با پایان یافتن بازبینی فیلمهای حائز شرایط برای حضور داشتن در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر و تمام شدن کار هیات انتخاب این دوره، در روز سه شنبه ۱۹ دی‌ماه فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و پویانمایی ‌چهل و دومین جشنواره فیلم فجر توسط مجتبی امینی اعلام شد.
مجتبی امینی دبیر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، فیلم های راه یافته به این دوره از جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

اسامی اعضای هیات انتخاب:

 داریوش ارجمند، روح‌الله سهرابی، حسین زندباف، محمدرضا عباسیان، محمد حسین لطیفی، احمدمرادپور و محمدحسین نیرومند

فهرست فیلمهای راه یافته به بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) به ترتیب حروف الفبا  به شرح زیر است:

  1. «آبی روشن» به کارگردانی قاسم لطفی خواجه پاشا و تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری
  2. «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری و تهیه کنندگی  حبیب اله والی نژاد
  3. «آغوش باز» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی علیرضا سرتیبی
  4. «احمد»  به کارگردانی امیر عباس ربیعی و تهیه‌کنندگی حبیب اله والی نژاد
  5. «بهشت تبهکاران» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و تهیه کنندگی فتح الله جعفری جوزانی و  علی قائم مقامی
  6. «پرویز خان» به کارگردانی  على ثقفى و تهیه کنندگی  سازمان سینمایی اوج
  7. «تابستان همان سال» به کارگردانی محمود کلاری و تهیه‌کنندگی  علی اوجی
  8. «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی و تهیه‌کنندگی  کامران حجازی
  9. «دروغ های زیبا» به کارگردانی و تهیه کنندگی مرتضی آتش زمزم
  10. «دست ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه حسینی و تهیه‌کنندگی سید سعید سیدزاده
  11. «دو روز دیرتر» به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه‌کنندگی محسن شیرازی
  12. «شه سوار» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی  حسین نمازی
  13. «شور عاشقی» به کارگردانی  داریوش یاری و تهیه‌کنندگی داریوش یاری
  14. «صبح اعدام» به کارگردانی بهروز افخمی و تهیه کنندگی علی شیر محمدی
  15. «صبحانه با زرافه‌ها»  به کارگردانی  سروش صحت و تهیه کنندگی  مصطفی احمدی
  16. «قلب رقه» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه کنندگی سعید پروینی
  17. «مجنون» به کارگردانی مهدی شاه محمدی و تهیه کنندگی عباس نادران
  18. «معجزه پروین» به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شریفی نیا
  19. «میرو» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه کنندگی سعید الهی
  20. «نبودنت» به کارگردانی و تهیه کنندگی کاوه سجادی حسینی
  21. «نپتون» به کارگردانی محمد ابراهیم غفاریان و تهیه کنندگی سیاوش امین پور
  22. «نوروز» به کارگردانی سهیل موفق و تهیه کنندگی محمدرضا نادری

فهرست فیلمهای بخش «نگاه نو» فیلم‌ اولی‌ها به شرح زیر است:

1- «آپاراتچی» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر و تهیه کنندگی سجاد نصراللهی نسب

2- «باغ کیانوش» به کارگردانی رصا کشاورز و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

3- «بی بدن» به کارگردانی مرتضی حسین علیزاده و تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی

4- «پرویز خان» به کارگردانی علی‌ثقفی و تهیه کنندگی سازمان سینمایی اوج

5- «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی و تهیه کنندگی کامران حجازی

6- «شکار حلزون» به کارگردانی محسن جسور و تهیه کنندگی مصطفی سلطانی

7- «ظاهر» به کارگردانی حسین عامری و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

8- «قلب رقه» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه کنندگی سعید پروینی

9- «مجنون» به کارگردانی مهدی شاه محمدی و تهیه کنندگی عباس نادران

10- «ملکه آلیشون» به کارگردانی و تهیه کنندگی ابراهیم نورآور محمد

11- «نپتون» به کارگردانی محمدابراهیم غفاریان و تهیه کنندگی سیاوش امین پور

فهرست فیلم های راه یافته به بخش پویا نمایی:

  1. «ببعی» به کارگردانی حسین صفارزادگان ، میثم حسینی و تهیه کنندگی محمدمهدی مشکوری
  2. «رویا شهر» به کارگردانی محسن عنایتی و تهیه کنندگی مصطفی حسن آبادی
  3. «ساعت جادویی»( سفر به تاریکی) به کارگردانی محمد بصیری نیک و تهیه کنندگی محمدمهدی نجفی راد
  4. «شمشیر و اندوه» به کارگردانی عماد رحمانی، مهرداد محرابی و تهیه کنندگی مهدی جعفری

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب بیشتر: فیلم صبحانه با زرافه ها، طنز جدید سروش صحت

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا