اخبار

واکنش بازیگران معروف هالیوود به وضعیت محاصره و بمباران منطقه غزه

تعدادی از بازیگران و هنرمندان برجسته هالیوود، اظهارنظری را به رئیس‌ جمهور ایالات متحده، جو بایدن، ارسال کرده و تقاضای برقراری آتش‌ بس بین غزه و اسرائیل را مطرح کرده‌ اند.

ماجرای بمباران و کشتار مردم منطقه غزه توسط دولت اسرائیل وارد فازی نگران‌ کننده و خونین شده است که به تناوب واکنش شدید جامعه جهانی را به دنبال داشته، به نقطه‌ای که ۵۵ نفر از ستارگان و هنرمندان مشهور هالیوود بیانیه‌ ای را برای رئیس‌ جمهور ایالات متحده ارسال کرده‌ اند و از او خواستار برقراری فوری آتش‌ بس بین طرفین درگیر در جنگ شده‌اند.

در این ۵۵ نفر که نامه را امضا کرده‌اند، هنرمندانی همچون واکین فینیکس، کیت بلانشت، جان استوارت، کریستن استوارت، سوزان ساراندون، ماهرشالا علی، ریز احمد، رامی یوسف و کوئینتا برانسون قرار دارند. این هنرمندان اعلام کرده‌اند:

“ما از شما و دیگر رهبران جهانی خواهان احترام به جان‌های مردم زمین مقدس هستیم و بدون شرطی به آزادی همه زندانیان و قطع بمباران غزه اعلام آتش‌بس می‌کنیم.”

کریستن استوارت

این بیانیه توسط سازمان Artists 4 Fireace منتشر شده و شامل اظهار نظر سخنگوی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) به نام جیمز الدر نیز می‌شود. جیمز الدر به تأکید ویژه‌ای بر ویرانی‌های ناشی از حملات مکرر اسرائیل اشاره می‌کند که منجر به کشتار زنان و کودکان بی‌گناهی شده و آنان به شدت در محاصره بدون دسترسی به آب، برق و نیازهای اولیه زندگی قرار گرفته‌اند و بی‌گمان در خطر نسل‌کشی هستند. وی همچنین تأکید دارد که در این رویارویی باید قوانین جنگ بین‌المللی را رعایت کرد.

همچنین Artists for Palestine UK نیز بیانیه‌ای را انتشار داده و توسط هنرمندانی چون میریام مارگولیز، استیو کوگان، تیلدا سوینتون، چارلز دنس و مایک لی دولت بریتانیا امضا شده است و اعلام کرده که “نه تنها جنایات جنگی را تحمل نمی‌کنند، بلکه به مردم غزه کمک خواهند کرد.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا