اخبار

لاک پشت های نینجا و کوسه خونخوار هم به باربی نرسیدند

به عنوان خلاصه‌ای از هفته‌ای پرانرژی در صنعت سینما، فیلم “باربی” همچنان از رتبه اول جدول فروش فیلم‌های آمریکای شمالی لذت می‌برد و سایر آثار همچون “لاک پشت‌های تین ایجر نینجا” و “مگ” هنوز به این فیلم نرسیدند. این دستاورد فوق‌العاده نشان می‌دهد که “باربی” به‌طور استثنایی در ذائقه مخاطبان جا پیدا کرده است.

این کمدی درام منحصربه‌فرد با حضور قوی در چهارمین هفته نمایش، این کرسی را به خود اختصاص داد.

با رتبه فروش به ترتیب در آمریکای شمالی، فروش کلی “باربی” اکنون به رقم سحرانگیز ۴۶۰ میلیون دلار رسیده است.

برادران وارنر برای تولید این فیلم، حدود ۱۲۸ میلیون دلار هزینه کرده‌اند. همچنین، در سراسر جهان، فروش بین‌المللی فیلم تاکنون به مبلغ ۵۷۲ میلیون دلار رسیده است.

“باربی” در طی ۱۷ روز اکران عمومی خود در آمریکا و سایر کشورهای جهان، به‌طور شگفت‌انگیزی موفق به گذر از حاشیه فروش یک میلیارد دلاری شده است.
در قسمت دوم فیلم هیجان انگیز و دریایی “مگ” با بازی جیسن استاتام، با افتتاحیه‌ای به ارزش ۳۰ میلیون دلار، موفق شد در رتبه دوم جدول فروش قرار بگیرد. این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر ۱۳۰ میلیون دلار تهیه شده و به نظر می‌رسد نتواند موفقیت قسمت اول را تکرار کند. قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۸ با افتتاحیه‌ای به ارزش ۴۵ میلیون دلار در سینماها نمایش داده شد و در جمعیت فروش جهانی به مقدار ۵۳۰ میلیون دلار عملکرد خوبی داشت.

در قسمت جدید، شخصیت استاتام به سفری به سواحل اقیانوس می‌رود تا با چند کوسه مرگبار مبارزه کند. از سوی دیگر، فیلم “اوپنهایمر” به کارگردانی کریستوفر نولان در سه روز آخر هفته ۲۹ میلیون دلار درآمد کرده و به رتبه سوم جدول فروش سینمایی صعود کرده است. فروش آمریکایی این درام هیجان انگیز تاکنون به ۲۲۸ میلیون دلار و فروش جهانی آن به ۵۵۵ میلیون دلار رسیده است.

فیلم جدید “لاک پشت‌های تین ایجر نینجا” با افتتاحیه‌ای به ارزش ۲۸ میلیون دلار، در رتبه چهارم جدول فروش قرار گرفت. این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر ۷۱ میلیون دلار تهیه شده و سازندگان بسیار راضی از عملکرد اولیه آن هستند. درام ترسناک و فانتزی “عمارت جن زده” هم در تعطیلات آخر هفته ۹ میلیون دلار فروش کرده و در رتبه پنجم جدول قرار گرفته است و فروش خود را به مقدار ۴۲ میلیون دلار افزایش داد. درام مستقل و افشاگرانه “صدای آزادی” نیز با فروش خوب در آخر هفته ۹ میلیون دلاری، به خود در رتبه ششم جدول جای داده است.

این فیلم درباره قاچاق غیرقانونی کودکان در آمریکا قرار دارد و تاکنون در آمریکای شمالی به مقدار ۱۶۳ میلیون دلار فروش داشته و توجه علاقه‌مندان به هنر جلب کرده است. با توجه به فروش کلی پائین بلاک‌باستر “ماموریت غیرممکن ۷” با بازی تام کروز در آمریکای شمالی، می‌توان به موفقیت قابل توجه “صدای آزادی” پی برد. اکشن تام کروز نیز با فروش کم ۶ و نیم میلیون دلار، در رتبه هفتم جدول قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید : مارگو رابی و کریس پرت پردرآمدترین بازیگران آمریکا شدند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا