اخبار

تغییر فیلمنامه «قاتلین ماه گل» از زبان دی‌ کاپریو

به درخواست اسکورسیزی و دی‌ کاپریو، فیلمنامه قاتلین ماه گل «Killers of the Flower Moon» مورد بازنویسی قرار گرفته است.

“لئوناردو دی‌کاپریو” دو هفته قبل از اکران فیلم “قاتلین ماه گل” (Killers of the Flower Moon) بالأخره دلیل بازنویسی فیلمنامه را اعلام کرد. در ابتدا، او برای بازی در نقش “تام وایت”، مأمور اف‌بی‌آیی که در دهه ۱۹۲۰ بر روی قتل‌ های قبیله اوسیج تحقیق می‌ کند، انتخاب شده بود. با این حال، اسکورسیزی و دی‌ کاپریو نمی‌خواستند که این داستان هولناک از زاویه دید یک مأمور اف‌ بی‌ آیی روایت شود.

در مصاحبه با “ووگ”، دی‌ کاپریو می‌ گوید که او احساس نمی‌ کرد که به قلب داستان نفوذ کرده است و غرق داستان قبیله اوسیج نمی‌ شد. در جلسات تمرین، صحنه‌ای کوچک بین شخصیت مالی با بازی “لیلی گلدستون” و ارنست برکهارت وجود داشت که احساسی جدیدی را به او القا کرد و شروع کرد به نفوذ در ماهیت این رابطه. او توضیح می‌ دهد که این رابطه بسیار پیچیده و عجیب و بی‌شباهت به آنچه پیش از این تجربه کرده، بود.

پوستر فیلم قاتلین ماه گل Killers of the Flower Moon

لئوناردو دی‌ کاپریو نقش “ارنست برکهارت” را ایفای نقش می‌ کند. او یک جنگاور با سابقه حضور در میادین جنگ جهانی اول است که به دنبال طرح دسیسه‌ آمیزی برای غارت ثروت قبیله اوسیج می‌ باشد. اما با تغییر فیلمنامه توسط تام وایت، شخصیت ارنست به شکلی جدید و مکملی تبدیل می‌ شود و در این نسخه جدید از فیلم، به جسی پلمانز واگذار می‌ شود. داستان جدید تاکید بیشتری بر روی رابطه ارنست با همسرش به نام مالی دارد، که او همچنان عضوی از قبیله اوسیج می‌ باشد.

بیشتر بخوانید: کشف حجاب ویشکا آسایش

مارتین اسکورسیزی قبلا در یک مصاحبه با مجله “تایم” اظهار کرده بود: “در یک لحظه، متوجه شدم که یک فیلم فقط درباره مردان سفید ساخته‌ ام. این رویکرد وارونه من را نگران کرد.” همچنین، در یک مصاحبه دیگر با “والچر”، اسکورسیزی اعلام کرده بود که آخرین اثر او سعی ندارد تاکید کند سفیدپوستان ناجی هستند. او گفت: “تاریخ آمریکا بدون تاریخ بومیان، تاریخی نیست.”

لئوناردو دی‌ کاپریو در بخشی دیگر از مصاحبه با “ووگ” افشا کرده بود که مارتین اسکورسیزی بلافاصله پس از مشاهده بازی گلدستون، او را برای نقش مالی انتخاب کرده بود. او به گلدستون گفت: “صداقتی در چشمان شما بود که حتی از پشت صفحه نمایش کامپیوتر قابل احساس بود. هرگز ندیده بودم که اسکورسیزی با کسی ملاقات کند و سپس فوراً کششی گرانشی برای ادامه کار حس کند و بگوید: ‘یک دقیقه دیگر هم معطل نمی‌ شویم.'”

فیلم “قاتلین ماه گل” توسط اپل اریجینال فیلمز تاریخ‌ های محدود  ۶ اکتبر و اکران گسترده‌تر آن در ۲۰ اکتبر منتشر خواهد شد.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا