سریال

شکست های سریال زخم‌ کاری 2

شکست های سریال زخم‌ کاری 2

شکست های سریال زخم‌ کاری 2 : بازگشت اثر محمدحسین مهدویان، که تاکنون ۶ قسمت از آن در پلتفرم فیلیمو پخش شده است، با وجود موفقیت چشمگیر فصل اول در سال ۱۴۰۰، توانایی دریافت محبوبیت چندانی نداشته و با تعداد زیادی انتقاد مواجه شده است.

در فصل اول این سریال، تمامی ۱۵ قسمت با درصد های لایک بالای 94 به پایان رسید و در 7 قسمت از این میان، با درصد لایک حداقل 96 درصد به مخاطبان پاسخ مثبت داد. این ارقام نشان می‌دهد که “زخم‌کاری ۱” از سایر سریال‌ هایی مانند “دراکولا”، “جزیره” و “میدان سرخ” که در همان سال از پلتفرم فیلیمو پخش شدند، بهتر دریافت و توجه مثبت مخاطبان را جلب کرد.

به عکس از این وضع، در فصل دوم سریال “زخم‌کاری”، هیچ یک از قسمت‌ ها نتوانست به درصد لایک حداقل قسمت‌ های فصل اول برسد. در 6 قسمت ابتدایی فصل دوم، این سریال همواره از 94 درصد لایک کمتر تاحداقل 85 درصد در قسمت 6 را ثبت کرده است. این آمار ها به شکل واضح نشان می‌دهند که سریال زخم‌ کاری 2 نسبت به فصل اول از نظر جذابیت مخاطبان و استقبال آن‌ ها عقب نشینی کرده است.

نقد ها و شکست‌ های آشکار سریال زخم‌ کاری 2

نقد ها و شکست‌ های آشکار سریال زخم‌ کاری 2

سریال زخم‌ کاری 2، اثر محمدحسین مهدویان، با تاکنون پخش شدن 6 قسمت از فصل دوم، نتوانسته به اندازه‌ ای که انتظار می‌رفت محبوبیت جلب کند. این واقعیت نشان می‌دهد که این سریال هرچند موفقیتی در فصل اول خود داشته است، اما در فصل دوم توانایی در جذب مخاطبان را به خوبی ندارد.

در فصل اول، تمامی 15 قسمت با درصد های لایک بالای 94 از جمعیت آن پذیرفته شد و در 7 قسمت از آن‌ ها، با حداقل 96 درصد لایک، توانست توجه مخاطبان را جلب کند. این امر سبب شد “زخم‌کاری 1” را از برخی سریال‌ های مشابهی که در همان سال پخش شدند، مثل “دراکولا”، “جزیره” و “میدان سرخ”، بالاتر برد.

در تضاد با این موفقیت اولیه، فصل دوم سریال نتوانست به درصدهای لایک قسمت‌ های فصل اول برسد. این واقعیت با ثبت نظرات منفی و پرتعداد در شبکه‌ های اجتماعی همراه است. کاربران اینستاگرام و توییتر در کامنت‌ها و توییت‌ ها بسیاری از جنبه‌ های مختلف سریال، از جمله بازیگران اصلی مثل مرتضی امینی‌تبار و کامبیز دیرباز نیز، اعتراض کرده‌اند. این اعتراضات ناشی از عناصر نادرستی در داستان و نقد ها به گاف‌ های فیلمنامه‌ ای می‌ باشند.

بیشتر بخوانید : معرفی سریال انگیزشی

سریال زخم‌ کاری 2

یک نشانه دیگر از شکست نسبی این سریال، برنامه‌ی “۲ شات” می‌باشد که در فیلیمو پخش شده است. این برنامه به نظر می‌رسد به عنوان پاسخ فیلیمو به انتقادات بازیگران در ارتباط با سریال ساخته شده باشد. با وجود آن که برنامه “۲ شات” با برنامه‌ های دیگر نمایش خانگی متفاوت است و تیتراژ خاصی ندارد، اما تا حدودی جهت تبلیغات مثبت برای سریال زخم‌ کاری 2 و خنثی‌سازی نقدها تدارک دیده شده است.

با این حال، امکان وجود اصلاحات در نیمه دوم سریال و توانایی در جلب مخاطبان بیشتر در نیمه دوم وجود دارد. زیرا سریال “زخم‌کاری” در معماری داستانی و اقتباس از “هملت” از نوعی دیگر است و ممکن است در ادامه با جلب توجه مخاطبان، نقد های منفی را کمتر کرده و به مخاطبان راضی‌ تر کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا