اخبارسریال

معرفی و نقد و بررسی سریال گناه فرشته

سریال گناه فرشته یکی دیگر از پر طرفدارترین و جدیدترین سریال های ایرانی که در ژانر درام، جنایی و عاشقانه هست که به کارگردانی و نویسندگی  حامد عنقا و تهیه کنندگی محمد حسین لطیفی در سال 1402 تولید و جمعه هر هفته 8 صبح از پلتفرم فیلیمو پخش می شود. با حضور بازیگران مشهور همچون شهاب حسینی، لادن مستوفی، امیر آقایی، پردیس پور عابدینی و مهدی سلطانی در این سریال جدید، مخاطبان زیادی به آن جذب شده و همچنین توانسته نقدهای مثبت و منفی را از منتقدان مختلفی کسب کند.
در این مقاله به معرفی کامل سریال گناه فرشته، معرفی شخصیت های سریال، نقد و بررسی و همچنین نکات منفی و مثبت آن می پردازیم.

خلاصه داستان:

داستان سریال گناه فرشته درباره دختری به نام فرشته می باشد که در خانه یک خانواده ثروتمند به نام عشیری کار می کند و به قتل این مرد متهم می شود و همه مدارک بر علیه فرشته می باشد و قرار است در دادگاه محاکمه شود. وکیلی حرفه ای به نام حامد تهرانی پس از خواندن پرونده فرشته متوجه می شود که او در این ماجرا بی گناه است و تصمیم می گیرد که پیگیر پرونده فرشته شود و همین موضوع داستانی پیچیده را شروع می کند.

دانلود قانونی سریال گناه فرشته

شخصیت های سریال گناه فرشته:

  • شهاب حسینی در نقش حامد تهرانی: شهاب حسینی یک سوپراستار کامل واز موفق ترین بازیگرهای ایرانی است که در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت زیادی دارد. او در سریال گناه فرشته نقش یک وکیل حرفه ای و موفق به نام حامد تهرانی را بازی کرده و با مهتاب ازدواج کرده است. حامد تهرانی وکالت فرشته را قبول می کند که به قتل عشیری اعتراف کرده ولی حامد باور دارد، که فرشته بی گناه است و در برابر ظلم آقای عشیری از خودش دفاع کرده است.
    اما حامد تهرانی به مرور متوجه موضوعی می شود که پشت پرده قتل عشیری، رازهای نگفته و تاریکی می باشد که با گذشته او هم مرتبط است. او و فرشته با یکدیگر ارتباط عاطفی برقرار می کنند و همین موضوع باعث جدا شدن و متنفر شدن مهتاب از او می شود و باید در بین انتقام، عدالت و عشق یکی از آن را انتخاب کند.

 

  • امیر آقایی در نقش نوید عشیری: امیر آقایی یکی از بازیگرهای بااستعداد و معروف ایرانی می باشد. او در این سریال نقش نوید عشیری تک پسر خانواده عشیری را بازی می کند. نوید یک تاجر پولدار و معتبری است که از پدرش متنفر هست و همچنین از جنایت ها و فسادهای پدرش اطلاع دارد. او بعد از قتل پدرش سعی و تلاش می کند تا امپراطوری او را به دست آورد.

  • لادن مستوفی در نقش مهتاب محتشم: لادن مستوفی یکی دیگر از بازیگران پرکار و محبوب ایرانی سریال گناه فرشته است، و نقش مهتاب محتشم که یک وکیل موفق و همچنین همسر حامد تهرانی است را بازی می کند. او وکیل خانواده عشیری می باشد و تلاش می کند تا فرشته را به اعدام محکوم کند، چون معتقد است که فرشته برای به دست آوردن ثروت و پول عشیری او را به قتل رسانده است ولی او با مشکلات زیاد در زندگی شخصی خود و حرفه اش روبرو می شود، و از رابطه عاطفی همسرش حامد و فرشته باخبر می شود و از حامد جدا می شود. همچنین مهتاب با نوید عشیری، دوست دوران دانشگاهی خود رابطه مخفیانه ای دارد.

  • مهدی سلطانی سروستانی در نقش مشفق: مهدی سلطانی از دیگر بازیگران محبوب و مشهور این سریال می باشد که درنقش مشفق بازی می کند. مشفق یک روانشناس و وکیل حرفه ای است که دوست نزدیک دوران دانشگاهی مهتاب و نوید می باشد. او خودش را به عنوان یک شاهد کلیدی در پرونده قتل عشیری نشان می دهد و مدعی می شود که فرشته بیمار و دچار اختلال شخصیت دو قطبی است و او را به عنوان بیمار درمان کرده است و در لحظه قتل عشیری، فرشته در حالت منفی خود بوده است. مشفق تلاش می کند تا فرشته را از اتهام قتل تبرئه کند، ولی خودش رازهایی دارد که باعث پیچیده شدن موقعیتش در دادگاه می شود.

بیشتر بخوانید: اکران آنلاین فیلم فسیل

نقد و بررسی سریال گناه فرشته:

موضوع و داستان سریال گناه فرشته جذاب و جدید است، روایتی بین خیر و شر و توانایی درگیر کردن مخاطب با خود را دارد. این سریال به موضوعاتی مثل عشق، خیانت، انتقام، راز، دروغ، عدالت، قضاوت و بخشش پرداخته است و نشان داده که این مسائل چگونه قادر هستند زندگی انسان ها را تحت تاثیر بگذارند.
هر شخصیت این سریال دارای گذشته، هدف و تعارض خاص خودش است که رابطه های آنها با یکدیگر را پیچیده و پر تنش می کند. البته فیلمنامه بدون عیب و ایراد نیست و در بعضی مواقع دچار اشکالاتی مثل ناهماهنگی، تکرار و عدم منطق  می شود و باعث کم شدن کیفیت کلی سریال می شود. به طور مثال، در بعضی از قسمت ها اتفاقات غیرمنطقی، برخوردهای نامعقول بین شخصیت ها، رفتارهای ناپخته و نامناسب بعضی شخصیت ها و متضاد بودن روایت و تصویر مشاهده می شود و همین مسائل موجب افت جذابیت داستان می شود.

به هرحال از ابتدای پخش سریال گناه فرشته، این سریال از سوی مخاطبان مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفت و نظرات مثبت و منفی مختلفی را هم دریافت کرد.
بعضی از مخاطبان این سریال را یکی از جذاب ترین و بهترین سریال های سال 1402 می دانند و از داستان معمایی و رازآلود، بازی زیبای شهاب حسینی و امیر آقایی و همچنین کارگردانی و تصویربرداری خوب و حرفه ای آن تمجید کردند.
بعضی دیگر از مخاطبین این سریال را کسل کننده و ضعیف می دانند و از کند بودن جریان داستان و تکراری بودن دیالوگ ها و کاراکترها، ضعف بازی کردن بعضی از بازیگرها، استفاده کردن از دوبلورها برای بعضی از شخصیت ها، اشاره کردن به مسائل امنیتی و سیاسی و کنایه زدن به قتل های زنجیره ای، ایراد گرفتند و انتقاد کردند.

سریال گناه فرشته ماجرایی سر راست و ساده دارد که این سادگی به خوبی در درام گنجانده شده است. کارگردان و فیلمنامه نویس این سریال که در کارنامه های کاری خود سابقه نوشتن روایت چند بعدی و غیر خطی را دارد، این بار سعی کرده داستان خود را روان و ساده بازگو کند. این خاصیت برای یک کار معمایی که گره ها و رازهایی در درون داستان وجود دارد و  بیش از اندازه برای یک درام جنایی می باشد، یک اتفاق مثبت و خوبی است. بیننده از قسمت اول و سپس در قسمت دوم به شکل تدریجی در فضای قصه سریال قرار می گیرد و شخصیت ها به مرور ابعاد گوناگونی از خود را نشان می دهند.
کارگردان این سریال حامد عنقا، به خوبی توانسته شخصیت پردازی را در این سریال به پیش ببرد و فضای داستان را به سمت دو قطبی به جلو می برد.
روایتی از زوج وکیل که در دو سمت یک دعوای کیفری مقابل یکدیگر قرار گرفتند، دو قطبی ای را تشکیل می دهد که آدم هایی را به عنوان راهنما در پشت پرده قرار داده است. نوید عشیری ماجرای عشق قدیمی را با مهتاب دوباره به جریان می اندازد تا از فضای عاطفی که شکل گرفته است بهره برداری کند، از طرفی دیگر پدر حامد تهرانی نیز سعی می کند پسرش را در جریان یک راز نگفته قرار دهد، رازی که هنوز جزئیات آن معلوم نیست و ممکن است حامد با این داستان به طرف اتفاقی برود که سرنخ های جدیدی درباره مرگ مادرش را پیدا کند.

سخن پایانی

سریال گناه فرشته یکی از سریال های موفق و پر بیننده ایرانی است که دارای داستان جذاب و جدید یا بازیگران ماهر و معروف، کارگردانی و تهیه کنندگی حرفه ای و خوب است که می تواند از جمله آثار هنری ماندگار و موفق قرار گیرد. البته این سریال هم بدون ایراد و نقص نیست و دارای ایراد هایی می باشد که می تواند ارزش آن را کم کند.
اما می توان گفت که این سریال یکی از بهترین سریال های ایرانی پخش شده در سال 1402 است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا