انیمیشن

برترین سریالهای انیمه نتفلیکس

نتفلیکس در سال های اخیر عناوین باورنکردنی را به کتابخانه انیمه خود اضافه کرده است. علاوه بر سری‌های اساسی، تعداد قابل توجهی از نسخه‌های اصلی نیز وجود دارد که در برابر عناوینی که قبلاً به خوبی در مرکز تثبیت شده بودند، ایستادگی می‌کنند. سرویس پخش سعی کرد ژانرهای مختلفی را معرفی کند: مجموعه های اکشن، کمدی و عاشقانه زیادی برای انتخاب وجود دارد. اگر حاضرید حتی عجیب‌ترین گوشه‌های نت‌فلیکس را برای یافتن محتوای پر ارزش پیدا کنید (و باید هم باشید)، ما اینجا برای شما برترین سریالهای انیمه نتفلیکس را جمع آوری کرده ایم :

 

 

1. شکارچی x شکارچی Hunter x Hunter

شونن‌های بی‌شماری (و حتی برنامه‌های تلویزیونی آمریکایی) وجود دارند که بر روی گروهی از شخصیت‌های جوان تمرکز می‌کنند که از توانایی‌های ماوراء طبیعی و استدلال قیاسی برای حل مسئله استفاده می‌کنند. Hunter x Hunter یک یافته نادر در میان این کهن الگوی همگن به دلیل توجه به جزئیات و سرمایه گذاری احساسی است. این انیمه پر از داستان های فرعی عجیب و غریبی است که همیشه به یک رویداد مهم ختم نمی شود، اما به شما اجازه می دهد بدانید شخصیت های این دنیا قبل از شروع تماشای آنها زنده بودند.

Hunter x Hunter با Gon Freecss شروع می کند، زیرا او برای تبدیل شدن به یک شکارچی راهی سفر می شود. او قهرمان معمولی شماست که شخصیت ناجی شما منحصر به فرد است، اما خوشبختانه او مانتراهای آزاردهنده و تکراری را برای خودش نگه می دارد. عزم او برای دیدن بهترین ها در میان مردم به شگفتی سریال تبدیل می شود و فداکاری او به دیگران داستان را پیش می برد. او با پسر جوانی از خانواده قاتل دوست می شود و پویایی قطبی شده آنها ارتباطی ایجاد می کند که سریال را الهام بخش می کند. رابطه قانع کننده بین این دو پسر از شما سرمایه گذاری عاطفی می خواهد. توگاشی بر جوانی و بی‌تجربه بودن آن‌ها تأکید می‌کند و آن‌ها را در مقابل شرورهای قدیمی‌تر و با تجربه‌تر قرار می‌دهد و مربیان قدرتمندی را معرفی می‌کند که به آنها کمک می‌کنند تکامل پیدا کنند. او در مورد تطبیق توانایی‌های شخصیت‌هایش با شخصیت آن‌ها دقیق است، اما همه قدرت خود را از اراده می‌گیرند. شاهکارهای عزم خالصی که در این انیمه شاهد خواهید بود، شما را تغییر خواهد داد.

 

 

2. Neon Genesis: Evangelion

در حال حاضر، اکثر مردم حداقل آگاهی گذرا از Neon Genesis Evangelion دارند، خواه از مقدار بسیار زیاد کالاهای مارک دار باشد یا مراجع ثابت در رسانه های محبوب. اما برای نمایشی که مانند Evangelion در کانون انیمیشن ریشه دوانده است، نحوه بحث ما در مورد آن در جریان است. این فرنچایز که در ابتدا به عنوان یک ساختارشکنی معنادار از مکانیک که توسط گاندام و ماکروس رایج شده بود تبلیغ می‌شد، بعدها پر از محتوای اضافی و مانند ملودرام‌هایی که سال‌ها قبل از آن استفاده می‌کردند، پر شد.

با این وجود، تأثیر Evangelion با یک پوشش فرهنگی که در هر جایی از Persona 3 تا Gurren Lagann دیده می‌شود، محسوس است و به پدیده‌ای تبدیل می‌شود که به نظر می‌رسد از متن تحت اللفظی نمایش فراتر رفته است. درست مانند جنگ ستارگان، خالق اصلی آن Hideaki Anno کنترل رشد این فرنچایز را از دست داده است و از آن زمان به بعد پایان انیمه را به شکلی که ما می شناسیم، رقم زده است و زمانی گفته است که دنیای انیمیشن ژاپن “با اینرسی در حال حرکت است”.

 

 

3. کابوی بی باپ Cowboy Bebop

هر بحثی در مورد اینکه آیا کابوی بی باپ-شینیچر است یا نه؟ شاهکار علمی-تخیلی واتانابه – اوج انیمه است که معنایی دارد. ترکیب خاص آن از توطئه های سایبرپانک فضایی، فضای غربی، اکشن هنرهای رزمی و نوآر باحال به شکل سینن بی بدیل و بسیار جذاب است. مضامین وجودی و آسیب زا آن به طور جهانی قابل ارتباط است. گروه پرشور شخصیت‌های شکار فضل، پیچیده و معیوب هستند، اما هنوز هم جذاب هستند. آینده ای که ارائه می دهد از نظر قومی متنوع و به طرز وحشتناکی پیشگو است. دوبله انگلیسی آن، با داشتن برخی از بزرگترین استعدادهای صداپیشگی تمام وقت آمریکا، به نوعی با زیرنویس ژاپنی زبان اصلی برابری می کند. اجرای 26 قسمتی آن تقریباً کامل بود، و قسمت هایی که ممکن است در سریال دیگری پرکننده باشند، فشرده، فشرده هستند، و در خدمت تز سریال هستند، حتی در صورتی که از طرح کلی آن، که قانع کننده است اما غیرقابل تحمل است، منحرف نمی شوند. برای دست‌های جدید قابل دسترسی است و همچنان با هر ساعت مکرر به قدیمی‌ها پاداش می‌دهد. موسیقی متن و موسیقی متن فوق العاده و سبک جاز یوکو کانو به تنهایی ثابت است. اعتبار افتتاحیه آن بی عیب و نقص است. این یک ویژگی اصلی است، نه یک انطباق. علیرغم اینکه، تقریباً باورنکردنی، اولین سریال واتانابه در مقام کارگردان است، مانند یک اثر بزرگ به نظر می رسد که در اوج یک حرفه طولانی تولید شده است. این یک شاهکار است که انصافاً باید در بین بهترین آثار تلویزیونی تمام دوران قرار بگیرد، چه رسد به انیمه. ما مشتاقانه منتظر یک رقیب هستیم. نفسمان را حبس نمی کنیم .

 

 

4. شیطان کش Demon Slayer

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba در میان طرفداران انیمه آمریکایی محبوب است اما در ژاپن کاملاً غیرقابل اجتناب است. این مانگا سال‌ها پس از پایان یافتن هنوز در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و فیلم رکورد Spirited Away را برای پرفروش‌ترین فیلم ژاپنی تمام دوران شکست – در میانه یک بیماری همه‌گیر، قبل از اینکه حتی واکسن‌هایی در دسترس باشد!

رمز موفقیت Demon Slayer چیست؟ داستان شیطان‌کش جوان تانجیرو کامادو و تلاش او برای نجات خواهرش نزوکو که تبدیل‌شده توسط شیطان شده است ممکن است بدیع‌ترین سریال اکشنی نباشد که از Weekly Shonen Jump پدیدار می‌شود، اما با سبکی استثنایی به همه دوست‌داشتنی‌ترین ژانرهای این ژانر برخورد می‌کند. محیط عصر Taisho به خوبی تحقق یافته است، شخصیت ها فوراً همدل هستند و انیمیشن استودیو Ufotable خارج از این دنیا است. نتفلیکس پخش فصل اول را دارد. اگر کار را تمام کنید و به موارد بیشتری نیاز داشته باشید، فیلم برای اجاره از اکثر رسانه های دیجیتال در دسترس است و فصل دوم در Crunchyroll و Hulu است.

 

 

5. کویل Den-noh

با در نظر گرفتن حجم نگران کننده انیمه های جدیدی که هر ساله منتشر می شوند، برخی از آنها هرگز آنچه را که شایسته آن است به دست نمی آورند. در حالی که در برخی محافل محبوب است، Den-noh Coil با این شرایط مطابقت دارد. اولین کارگردانی میتسو ایسو بخشی از داستان بلوغ است، بخشی از آن تکنو مهیج، افسانه ای پیشگویانه در آینده نزدیک است که عناصر متفاوت و زیبایی شناسی خود را به راحتی در هم می آمیزد. داستان در سال 2026 اتفاق می‌افتد، زمانی که عینک‌های واقعیت افزوده به یکی از لوازم اصلی زندگی روزمره تبدیل شده‌اند، زیرا دختر جوانی به نام یاساکو به شهر دایکوکو نقل مکان می‌کند. این شهر خوش منظره در تقاطع بین فرهنگ سنتی ژاپن و موج جدید فناوری AR است، اما پس از دوستی با برخی از بچه های محلی و شرکت در ماجراجویی های دیجیتال، آنها شروع به کشف رازهای این مکان و پیامدهای بد زیرساخت های جدید می کنند. که زیر آن قرار دارد
از بسیاری از دستاوردهای Den-noh Coil، شاید بزرگ‌ترین آن این باشد که ژانرها را با هم ترکیب می‌کند، ترکیبی از سبک‌های بچه‌گانه The Sandlot و رازآلود علمی تخیلی. در اینجا دنیای آرام دوران کودکی ناگهان به سمت خطرات و توطئه ها منحرف می شود زیرا روایت به بررسی چگونگی استفاده از اختراعات جدید برای خوب یا بد بودن می پردازد. این فیلم با موفقیت چگونگی ترکیب فرهنگ گذشته و حال را به تصویر می‌کشد، ژاپنی در آینده نزدیک را به تصویر می‌کشد که در آن سنت‌ها و مکان‌های شاخص شینتو در فضای سایبری نفوذ می‌کنند، نسخه آن از واقعیت افزوده که داستان‌های فولکلور و ارواح را تداعی می‌کند. فراتر از جهان‌سازی درخشان، وزن شخصیت‌هایش را نیز منتقل می‌کند، روابط آن‌ها را به زیبایی توسعه می‌دهد و بحث‌های قطعی درباره غرور شرکت‌های فناوری غیرمسئول ایجاد می‌کند. این اثری است با دیدگاهی عمیق از آنچه که آینده می تواند به ارمغان بیاورد، یک شاهکار علمی تخیلی نادیده گرفته شده که در همه زمینه ها موفق بوده و تنها با گذشت زمان مرتبط تر شده است.

 

 

 

6. باکی Baki

از بهترین سریالهای انیمه نتفلیکس است که باکی ویترینی هیجان‌انگیز از افسانه‌های فوق‌مردانه است که یک داستان کهن الگویی از یک مبارز جوان را به نمایش می‌گذارد که برای پیشی گرفتن از پدرش تمرین می‌کند. این شونن با اکشن بالا پر از مسابقه‌های پرتنش بین آدم‌هایی است که احتمالاً می‌توانند کشیده شوند. به طور جدی، اگر نتفلیکس یک ویدیوی کوتاه از تمام نماهایی از مردانی که ماهیچه هایشان را خم می کنند و منقبض می کنند منتشر کند، می تواند قسمت خودش باشد. اگر ماهیچه‌ها و صداهای بسیار سخت کافی نبود، پوزخند و پوزخندهای آگاهانه باعث می‌شود که این شخصیت‌ها روح ابزاری که سریال را هدایت می‌کند تجسم کنند. باکی ایده‌های معمولی قدرت را تأیید می‌کند، اما ارتباط آن با رحمت و آزادی را به چالش می‌کشد.

 

 

7. ماجراجویی عجیب جوجو Jojo’s Bizarre Adventure

Jojo’s Bizarre Adventure انیمه ای بوده است که در صورت نیاز به R&R به سراغ آن می روم. نه این که در نگاه اول چیزی در مورد آن به خصوص سرد باشد – این یک انیمیشن پر از مردان است که مانند مجسمه‌های کلاسیک ساخته شده‌اند که با صدای بلندی که می‌توانند بر سر نبردهای روانی که دارند، ظاهراً در زمان آهسته ملاس، بحث می‌کنند. چیزی که شبیه ساعت ها به نظر می رسد کمی بیش از یک دقیقه در جهان JJBA گنجانده شده است. هر چند JJBA خیلی بیشتر از آن است. این سفری است که یک قرن را در بر می گیرد و قواعد چگونگی روایت یک داستان ماجراجویی سنتی را از بین می برد، با الهام از لیبرال از ایندیانا جونز، ورساچه، راک کلاسیک و هر علاقه زودگذر مانگاکا هیروهیکو آراکی برای ساختن یک توده انفجاری از پوچی سریع. ، زبانی که به سرعت و به زودی راحت تر از Sailor Moon خواهید آموخت. دلیلی وجود دارد که JJBA همچنان یکی از تأثیرگذارترین رسانه های دنیای انیمه است.

 

 

8. حماسه وینلند Vinland Saga

از بهترین سریالهای انیمه نتفلیکس حماسه Vinland بر اساس مانگای طولانی مدت نوشته شده توسط ماکوتو یوکیمورا از شهرت Planetes، یک داستان نورس است که از دریچه اومانیستی روایت می شود. داستان درباره تورفین، پسر ایسلندی است که در اوایل قرن یازدهم زندگی می‌کند، که پس از تحمل یک تراژدی شخصی، داستان انتقام‌جویی را آغاز می‌کند. یا حداقل، چیزها در ابتدا اینگونه ظاهر می شوند. سفر تورفین علیرغم شباهت به اشعار سنتی اسکاندیناوی در مورد جست‌وجوی‌های خونین برای بازگشت، کمتر غم انگیز و غم انگیزتر است. در اینجا جنگجویان به‌عنوان قهرمانان شجاعی که برای مکانی در والهالا می‌جنگند، قاب‌بندی نمی‌شوند، بلکه به‌عنوان سادیست‌ها و قصاب‌هایی که به فرهنگ خشونت بی‌معنا تلقیح شده‌اند، معرفی می‌شوند. شاید بزرگترین ترفندی که این داستان به دنبال دارد این است که اگرچه هرگز از ظلم و ستم انسانی دوری نمی‌کند، اما با بدبینی از میان نمی‌رود، در عوض راه بهتری را پیشنهاد می‌کند که دور از دسترس است. مطمئناً در قسمت میانی آن مقداری عجیب و غریب وجود دارد، زیرا مجموعه‌ای از مبارزات را اجرا می‌کند که کمتر شبیه به اتهام خونریزی است و بیشتر شبیه به دوئل‌های جنگی بین ابرقهرمانان مرزی است، اما مسلماً انیمیشن‌های استودیو Wit در اینجا چنان نمایش داده می‌شوند که کار آسانی است. برای بخشیدن برخی از شیطنت‌های زیاد گوشت‌خوار. این گواهی بر قوت تز مرکزی Vinland Saga است که انحرافات کنشی آن جاه طلبی های موضوعی بزرگتر آن را به طور کامل از مسیر خارج نمی کند. حماسه وینلند، بین بیان درد قهرمان داستان و توانایی غوطه ور کردن ما در این تصویر پرتنش اروپای قرون وسطی، رساله ای جذاب درباره خشونت، انتقام، و امید دوردست برای جهانی بهتر است.

 

 

9. هیولاها Beastars

یکی از بهترین سریالهای انیمه نتفلیکس Beastars  بود که در سال 2019 منتشر شد. این ممکن است یک برداشت بحث برانگیز باشد، زیرا سال گذشته بدون توجه به جایی که نگاه می کردید با انیمیشن مجلل مشخص شد – از مبارزات روان و باله مانند Demon Slayer و Mob Psycho 100 II تا تنش پر ریسک The Promised Neverland و Vinland Saga، شاید سال اخیر مورد علاقه من برای انیمه بود. با این حال، علیرغم پیشنهادهای کونیهیکو ایکوهارا و شینیچیرو واتانابه، دو کارگردان مورد علاقه من (به ترتیب برخی از بهترین آثار آنها نیز)، ملودرام عجیب و غریب یک گرگ، خرگوش و آهو بیش از همه مرا تسخیر کرد.

اگر در دنیای Beastars یک نیروی الزام آور وجود داشته باشد، آن اشکال نامتعادل قدرت بین گوشتخواران و گیاهخواران است. داستان با قتل وحشتناک یک دانش آموز آلپاکا به نام تم شروع می شود. اینکه آیا قبل از این رویداد بین دانش‌آموزان شکاف محسوسی وجود داشته است یا خیر، قابل تردید است، اما مطمئناً همه گونه‌ها را به پارانویا سوق می‌دهد. لگوشی، یک گرگ، یکی از اعضای باشگاه درام است که به خاطر اعضای مثبت و مشارکتی خود از سنجاب های کوچک گرفته تا ببرهای حجیم شناخته شده است. کلوپ درام صحنه‌سازی عالی برای بسیاری از مضامین نمایش است – نه تنها شاهد مبارزات گیاه‌خوارانی هستیم که برای همیشه دست کم گرفته شده‌اند و در ترس دائمی از بلعیدن زندگی می‌کنند، بلکه پیشداوری‌ها و کلیشه‌هایی را می‌بینیم که علیه گوشتخوارانی که در بیشتر موارد استفاده می‌شوند. ، فوق العاده مطیع و صلح طلب هستند.

مقالات مرتبط

نظرات 5

  1. اینایی که معرفی کردین واقعا خفننن ولی انیمه های جدیدتری هم داریم که رقابت میکنن با اینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا