اخبار

رضا عطاران و پژمان جمشیدی به فیلم توقیفی یک کارگردان روحانی باختند!

فیلم “ورود و خروج ممنوع”، به عنوان نخستین اثر سینمایی که توسط یک روحانی ساخته شده است، در روزهای اولیه اکران، به جمع پنج فیلم پرفروش هفته افزوده شده است.

وضعیت گیشه سینماها همچنان به حالت خوب خود ادامه می دهد، و با وجود هشدارهای مکرر از سوی دلسوزان درباره گسترش پدیده کمدی‌ سازی در صنعت سینمای ایران، مخاطبان همچنان با حالت پرشور به سالن‌ های سینما مراجعه می‌ کنند تا از فیلم‌ های کمدی لذت ببرند. پس از حضور موفق فیلم “فسیل” در سال ۱۴۰۲ و پیشرفت دیگری که فیلم “هتل” داشت، حالا فیلم سوم با عنوان “ویلای ساحلی” و با بازی زوج بازیگران محبوب، رضا عطاران و پژمان جمشیدی، به چرخه اکران افتخار آفرین پیوسته است. این اثر نیز هدف گذاری مدیران صنعت سینمایی را دنبال می‌ کند که بر اساس آن، برآورده کردن رویای گیشه یک هزار میلیارد تومانی در سال جاری ممکن خواهد بود.

فروش‌ های سینمای ایران در هفته جاری به بیش از 820 میلیارد تومان ارتقا یافته است. حالا باید دید آیا فیلم جدید کیانوش عیاری به همراه اثرات مسعود اطیابی و کریم امینی، قادر به حفظ روند رشد و تضمین فروش بیش از 180 میلیارد تومانی در ماه‌ های باقیمانده تا پایان سال خواهند بود، و آیا این اتفاق می‌ تواند سالی موفق برای صنعت سینمای ایران را به ثبت برساند؟

حتی اگر فیلم “ورود و خروج ممنوع” افتتاحیه‌ چنین پرحجمی را نداشته باشد، به عنوان یک پدیده منحصر به فرد در صنعت سینمای ایران شناخته می‌ شود، که در آینده به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد. این اثر، نخستین فیلم سینمای ایران است که توسط یک کارگردان روحانی ساخته شده است.

حجت‌الاسلام امید آقایی با لباس روحانیت، این فیلم را در سال ۹۸ کارگردانی کرد و نکته جالب درباره آن این است که یک روایت کمدی در مورد لباس روحانیت را به تصویر کشیده است، موضوعی شبیه به فیلم “مارمولک”. این فیلم از سال ۹۸ تا به حال در شرایط شبه‌ توقیف به سر می‌ برد و اخیراً مجوز اکران عمومی را کسب کرده است.

حضور بازیگرانی چون اکبر عبدی، محمدرضا شریفی‌نیا، هادی کاظمی و نیوشا ضیغمی در این فیلم تاکنون به گیشه موفقیتی دست یافته است و سوال باقی‌مانده این است که آیا استقبال مخاطبان از این اثر ادامه خواهد داشت؟

در هفته گذشته، “ورود و خروج ممنوع” با جذب ۵۲ هزار نفر به سینما و فروشی به ارزش دو میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان، با افتتاحیه‌ای قابل قبول مواجه شد.

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا