اخبار

جنگ اسرائیل و حماس ششمین دوره جشنواره فیلم ال گونا مصر را کنسل کرد

ششمین دوره از جشنواره فیلم ال گونا مصر، که قرار بوده در روز جمعه آغاز شود، به دلیل تشدید نژادپرستی بین اسرائیل و حماس و افزایش تلفات مردمی، دو هفته به تأخیر انداخته شده است.

در پی شرایط بسیار نگران‌کننده که منجر به از دست دادن جان‌های بی‌گناه شده است، مدیریت جشنواره فیلم الگونا تصمیم به تأخیر جشنواره تا تاریخ 27 اکتبر تا 2 نوامبر 2023 گرفته است، به این مضمون که در بیانیه‌ای اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: هنرپیشه های صدای آزادی

تاخیر جشنواره مصر با جنگ حماس و اسرائیل

“تیم جشنواره الگونا متعهد به برگزاری این جشنواره می‌ماند و از این فرصت برای تقویت و توسعه موضوع مرکزی جشنواره، یعنی ‘سینما برای انسانیت’ استفاده خواهیم کرد. این موضوع وحدت و همدلی را ترویج می‌کند و ما مصمم به ترکیب آن در تمام فعالیت‌های جشنواره هستیم.”

این تصمیم فقط چند روز پس از اینکه گروه تروریستی فلسطینی حماس حمله غافلگیرانه‌ ای از غزه را آغاز کرد که باعث واکنش اسرائیل در یک تصاعد درگیری شد که تا دوشنبه به دو طرف بیش از 1800 نفر کشته بر جا گذاشته است.

“ما به شدت به قدرت عمیق سینما در یکپارچه‌ سازی مردم ایمان داریم، همچنین ما وضعیت فعلی و اهمیت تأمل جمعی را درک می‌ کنیم. حیاتی است که فضا را برای درک و ایجاد انسجام فراهم کنیم. افزوده شده است که جشنواره الگونا در سال 2022 تعطیل بود.

“تعهد ما به نمایش آثار تأثیرگذار جوانان با استعدادمان و تأکید بر طبیعت تحول‌آفرینانه سینما بی‌پایان است. ما از درک شما در این دوران‌های چالش‌ برانگیز بسیار سپاسگزاریم.”

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا