بازی

نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 1

داستان بازی Mortal Kombat 1

داستان بازی Mortal Kombat 1 ، دقیقاً پس از نسخه یازدهم و تبدیل شخصیت لیوکنگ به تایم‌ کیپر آغاز می‌ شود. ما شاهد خلق دوباره جهان توسط او هستیم. این جهان تحت سلطه‌ ی لیوکنگ به یک شکل جدید با صلح و دوستی در سرزمین‌ ها تبدیل شده است. با ما تا انتهای این مطلب در فیلمو مگ همراه باشید.

هرج و مرجی وجود ندارد، Outworld به بیابان خونین تبدیل نشده و با وجود ادامه مبارزات Mortal Kombat، هنوز جایی برای دوستی و صلح وجود دارد. تنها مرگ و زخمی در این مسابقات نیست و هیچ کس تا به حال در آن کشته نشده یا آسیب جدی‌ ای ندیده است.

یک چهارم اول بازی، داستان سفر کنگ‌لائو و رِیدن را دنبال می‌ کند. آن‌ ها دوستانی جدا‌نشدنی هستند. جانی کیج، بازیگری که از روزهای طلایی در سینما گذشته و کنش‌ های یک یاکوزای دل پاک را به دنبال دارد تا خانواده‌ اش را از این گروه دور کند. آن‌ ها وارد مسابقات Mortal Kombat می‌ شوند و به تدریج گوشه‌ های جهان زیبایشان را به ما نشان می‌ دهند.

در یک چهارم دوم، نقش‌آفرینی‌های دیگر در جهان بازی رونمایی می‌ شوند و داستان‌ های جذاب و شخصی را روایت می‌کنند. این بخش از بازی به خاطر شباهت با فیلم‌های شرقی و فانتزی توجه ما را به خود جلب می‌کند و به اوج رسیده‌ایم.

اما در یک چهارم آخر، بازی Mortal Kombat 1 به نحوی از دست می‌رود و داستان جذابی که در نیمه اول داشت به کلی فراموش می‌ شود. بازی به سمت دیگر آثار این مجموعه منتقل می‌ شود و انتظار دارد که بازیکن با دنیای مورتال کامبت آشنا باشد، اما باز هم داستان جالبی دارد.

به طور کلی، رابطه عشق و نفرتی عجیب با داستان بازی Mortal Kombat 1 پیدا کردم. از یک طرف، انتظار نداشتم که نیمه اول بازی جهان تازه‌ ای به این زیبایی وارد کند و از سوی دیگر، نمی‌ توانستم باور کنم که در نیمه دوم بازی، شاهد مشاهده انیمیشن‌ های هالیوودی باشم. داستان بسیار عالی شروع می‌شود و امیدوار بودم که به شکل بزرگی به پایان برسد، اما در نهایت لحظات آخر بازی کمی نقص دارند.

بیشتر بخوانید : 10 بازی برتر کامپیوتر + لیست بهترین بازیهای کامپیوتری 2023

داستان بازی Mortal Kombat 1

نقد بازی Mortal Kombat 1

تغییراتی که احتمالاً در نگاه اول برای شما آزار دهنده و گاهاً غیرفهم به نظر می‌آید، اما اگر به این فرصت را بدهید، به تدریج شما را جذب خود می‌کند. بازی Mortal Kombat 1 اقدامات جالبی را در خود جای داده است از جمله یک بخش داستانی جدید، بخش برج‌ها، بخش Invasions تازه، حالت آنلاین دوستانه، Ranked و حتی بخشی برای تمرین کردن.

در بازی، بدون در نظر گرفتن بسته‌ های الحاقی، شما با ۲۳ مبارز متنوع روبرو خواهید شد. هر کدام از این شخصیت‌ ها با حفظ مهارت‌ های اصلی خود، تغییرات زیادی را تجربه کرده‌ اند و استایل مبارزه‌ ای جدیدی به شما ارائه می‌ دهند که برای تسلط بر آن‌ها نیاز به تمرین زمان‌ بری دارید.

یکی از تغییرات جالب در بازی این است که در حین مبارزات نمی‌ توانید از محیط استفاده کنید. اگرچه می‌ توانید به استیج‌ ها و اشیاء درون آنها آسیب وارد کنید، اما اشیاء قابل تعاملی برای استفاده در مبارزات وجود ندارند. به جای آن، شما می‌توانید یک کامئو (شخصیت فرعی) را در کنار مبارز اصلی خود انتخاب کنید. Mortal Kombat 1 بیش از ۱۵ کامئو منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می‌دهد که هر کدام دارای مهارت‌ های منحصر به فردی هستند. این مهارت‌ها به شما امکان انجام کمبو های جذاب با آن‌ ها را می‌دهند.

علاوه بر این، کامئو ها دارای ضربات فینیشر منحصر به فرد و انیمیشن‌ های ویژه‌ای هستند که در هنگام استفاده از قابلیت فتال بلو به نمایش گذاشته می‌شود.

نقد بازی Mortal Kombat 1

آیا حضور کامئوها جذابیت دارد؟

در این میان، یک سوال مطرح می‌شود: آیا حضور کامئوها جذابیت دارد؟ به راحتی بگویم که حضور آن‌ها باعث کاهش تعداد کمبوها و قابلیت‌ های ویژه هر مبارز می‌شود. اما از سوی دیگر، مبارزات به شدت سریع‌ تر شده و مهارت‌ ها بسیار موثرتر و تاکتیکی‌ تر اجرا می‌شوند.

در ابتدا، این موضوع ممکن است کمی برایتان سخت به نظر بیاید. اما با توجه به سلیقه شما، این تغییرات ممکن است جذاب‌ تر و سرگرم‌ کننده‌ تر از نسخه‌ های قبلی به نظر برسند. بازی Mortal Kombat 1 به سمت ساده‌ تر شدن دکمه‌ زنی‌ها و مبارزات مهارت‌ محورتر پیش رفته و بیشتر شما را به تفکر و استراتژی در مقابل هر یک از حریفان تشویق می‌کند.

دیگر پریست‌ ها وجود ندارند و شما می‌توانید اسکین‌ ها و آیتم‌های جدیدی را برای مبارز خود دریافت کنید. این امکان با پیروی از تاکتیک‌های مختلف در مبارزات و کسب لول‌آپ‌ها، یا حتی خرید آیتم‌ها از فروشگاه‌ها با ارز مخصوص بازی فراهم می‌شود. این آیتم‌ها را می‌توانید برای شخصی‌سازی مبارز خود بهره‌برداری کنید.

همچنین، یک ویژگی جدید در بازی به نام “اینویژنز” وجود دارد. این بخش داستان جهان‌های متفاوت را به شیوه‌ای جذاب روایت می‌کند و بازیکن را به مسیری مشابه بازی‌های قدیمی می‌برد که باید به صورت مراحل مختلف و نقشه‌پیمایی پیش رود. این مراحل چالش‌های متفاوتی را برای شما فراهم می‌کنند. برای مثال، در یک مرحله باید مینی‌گیم “Test Your Might” را با درجه‌های سختی مختلف پشت سر بگذارید و یا در مواجهه با پلتفرم‌های لیزری که به سمت شما حرکت می‌کنند، جان سالم به در ببرید.

مبارزات در این بخش همچنین دارای احساس و حال و هوای متفاوتی هستند و شما باید در هر مبارزه به عناصر مختلف مانند مهارت‌ها و قدرت‌های حریف، دمیج و مهارت‌های کاراکتر خود توجه کنید. همچنین باید با طلسم‌ها و آیتم‌هایی که در فروشگاه‌ها قابل خرید هستند، آشنا شوید و داستان جذاب این بخش را دنبال کنید.

متأسفانه، بخش Krypt از Mortal Kombat 1 حذف شده است و با وجود محتوای جذابی که در بخش Invasions ارائه می‌شود، حس می‌شود که می‌توانست این جایگزین مناسبی برای Krypt باشد.

بیشتر بخوانید : گیم پس ایکس باکس چیست + نحوه استفاده از آن

گیم‌ پلی بازی Mortal Kombat 1

گیم‌ پلی بازی Mortal Kombat 1

اما در نهایت به گیم‌ پلی بازی می‌پردازیم، جایی که با یکی از پایدارترین سرور های این سری طرف هستیم که بدون تحریم‌ های خاصی به شما این امکان را می‌دهد که در بخش رنک و یا مسابقات دوستانه مهارت‌های خود را به چالش بکشید. خوشبختانه، این قسمت بدون مشکلات تحریم به خصوصی در اختیار بازیکنان ایرانی قرار گرفته و کیفیت اتصال واقعاً خوبی دارد و مچ‌میکینگ بازی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

Mortal Kombat 1 یکی از زیباترین بازی‌ های این سری به شمار می‌رود و مناظر آن با کیفیتی عالی را برای شما ایجاد می‌کند. آرت‌ استایل این بازی تازه به خود گرفته و صحنه‌ های سینمایی آن فوق‌ العاده زیبا و چشم نواز هستند. طراحی بافت‌ها و چهره‌ها به عالی انجام شده و بازیگری بازیگران اصلی عالی است. اما ممکن است بازیکنان نقدهایی را به بازی و صداگذاری کمی از شخصیت‌های فرعی مثل نیتارا با بازی بد از مگان فاکس بیان کنند، که پاشنه آشیل بازی شده‌اند.

Mortal Kombat 1

کافیست در حین مبارزات به پشت صحنه و پس‌زمینه بازی دقت کنید و واکنش‌ های شخصیت‌ ها و محیط را نسبت به ضربات و موقعیت مبارزه مشاهده کنید تا بتوانید جزئیات جذاب بازی را به شکل واقعی ببینید.

گرچه خشونت در Mortal Kombat 1 تا حدی کاهش یافته و فتال بلو‌ ها ملایم‌تر شده‌اند، اما ضربات فینیشر فیتالیتی و بروتالیتی هنوز خونین‌تر از همیشه بازگشته‌اند تا بازیکن بتواند از آن‌ها لذت ببرد.

کافیست تا به جزئیات فینیشر اصلی لیوکنگ و خونینی آن توجه کنید تا حس خشونت بی‌پایان این بخش را تجربه کنید. تعادل در خشونت این نسخه باعث خواهد شد تا بازیکنان قدیمی نیز از فتال بلو‌ها و حرکات استخوان‌شکن بهره‌برداری کنند.

موسیقی در هر یک از استیج‌ ها و به طور کلی در بخش داستانی بازی بسیار با کیفیت و توانمندی اجرا شده است. شخصیت‌ پردازی عالی کاراکترهای اصلی نیز در بخش‌های ابتدایی داستان به شما ارائه می‌شود.

Mortal Kombat 1 از نظر بهینه‌ سازی بسیار عالی عمل کرده و حتی اگر سیستم متوسطی داشته باشید، به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهید کرد. استفاده از SSD در بازی به خوبی انجام شده و با انتخاب کاراکتر و استیج مبارزه، بدون هیچ تأخیری و با یک انیمیشن جذاب و کری خواندن، به مبارزه وارد می‌شوید و لودینگی وجود نخواهید داشت.

اما در نهایت، برخی مشکلات فنی وارد بازی شده‌اند که سازندگان قول داده‌اند که با آپدیت‌های آتی رفع خواهند شد. به عنوان مثال، در حین بازی آنلاین ممکن است ناگهان بازی کرش کند و شما را از بازی اخراج کند، که در این صورت به عنوان بازنده حساب خواهید شد و مجازات خواهید شد. همچنین، لودینگ نقشه‌ها گاهی با تأخیر انجام می‌شود و انتخاب کاراکترها با دیلی صورت می‌گیرد که این مسائل برای بازیکنان آزاردهنده است و سازندگان تأکید کرده‌اند که این مشکلات به زودی برطرف خواهند شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا