اخبار

ناگفته های مارتین اسکورسیزی درباره همکاری با قوم اوسیج و رابی رابرتسون

برای مارتین اسکورسیزی و رئیس قوم اوسیج، جفری استندینگ بیر، احترام به فرهنگ، کلید موفقیت سازنده فیلم “Killers of the Flower Moon” (قاتلین ماه کامل) بود.

ما به شیوه‌ ای که دیوید گران مهارت‌ های خود را در کتابی به‌ خوبی تحقیق کرده بود و نحوه ارتباط او با بزرگانمان بسیار احترام می‌گذاشتیم. استندینگ بیر در یک کنفرانس مطبوعاتی با اسکورسیزی درباره کتاب غیرداستانی دیوید گران در سال 2017، که فیلم اسکورسیزی بر اساس آن ساخته شده است، گفت: «ما از نتیجه راضی بودیم.

این کتاب جزئیات یک سری قتل قوم اوسیج را پس از انفجار نفت و تحقیقات بعدی FBI درباره این قتل‌ها را توصیف می‌کند، که به عنوان “سلطنت ترور ” شناخته می‌شد. وقتی شنید که حقوق فیلم از کتاب فروخته شده است، او و دیگران در قوم اوسیج نگران شدند.

استندینگ بیر گفت که نگرانی‌های او زمانی حل شدند که اسکورسیزی او را در دفتر او در اوکلاهما دید.

“وقتی مارتی به دفتر من آمد، بلافاصله گفت که اینجا فیلم می‌ گیریم. ما این داستان را از دیدگاه مالی خواهیم گفت. این یک فرآیند ایجاد اعتماد بود”، استندینگ بیر گفت.

اسکورسیزی و تیم او با اعضای قوم اوسیج در همه چیز از ایجاد تابلوهای دیواری برای تزئین صحنه تا طراحی موهای بازیگران همکاری کردند.

“اولین چیزی که باید انجام دهیم، مطمئن شدن از صحت موارد مربوط به قوم اوسیج است. حتی اگر 40 سال پیش این فیلم را ساخته بودم، می‌دانستم که همچنان به همین شکل احساس خواهم کرد”، اسکورسیزی گفت. “این به این معناست که هر جنبه ممکن از هر صحنه‌ای که قوم اوسیج در آن دخالت داشته باشد، باید با افرادی از قوم اوسیج پوشش داده شود.”

در نشست مطبوعاتی روز سه‌شنبه، اسکورسیزی همچنین در مورد موسیقی‌دان و آهنگساز رابی رابرتسون صحبت کرد، که قبل از مرگش در ماه اوت در سن 80 سالگی، موسیقی آخرین موسیقی فیلم Murderer را ساخته بود.

“او به ما در صحنه سر زد و آن زمان خیلی گرم بود”، اسکورسیزی در مورد رابرتسون گفت و اشاره کرد که دمای محیط فیلم‌برداری ممکن بود به 105 تا 110 درجه سانتیگراد برسد. “روبی نشسته بود و با موسیقیدان‌ها و خوانندگان اوسیج کار می‌کرد تا از هیچ اشتباهی در موسیقی که می‌خواست بنویسد، جلوگیری شود. پس یک زمانی من به او رفتم و گفتم: ‘واقعاً گرم است.’ و او گفت: ‘خیلی متاسفانه.'” اسکورسیزی با یادآوری از این لحظه خندید و افزود: “او شاعر فوق‌العاده‌ای بود.”

اسکورسیزی رابرتسون را به عنوان شخصیتی از نسل موهاک نیز معرفی کرد. “حداقل او توانسته است از فرهنگی بهره‌برداری کند و به فرهنگ اقلیت‌های بومی کمک کند”، اسکورسیزی گفت.

فیلم “Killers of the Flower Moon” (قاتلین ماه کامل)” قرار است در تاریخ 20 اکتبر از طریق کمپانی پارامونت در سالن‌های سینما اکران شود و سپس به اپل برای اکران اختصاصی آنلاین منتقل شود. این اکران پس از اولین نمایش فیلم در جشنواره فیلم کن نقدهای بسیار مثبتی داشت.

وقتی از او پرسیدند که می‌خواهد مخاطبان از فیلم در مورد قوم اوسیج چه چیزی را به خاطر بیاورند، استندینگ بیر گفت: “ما یک مردم هستیم که همچنان اینجاییم. ما با فرهنگمان زندگی می‌کنیم. ما زنده و قوی هستیم، با وجود مشکلات و تراژدی‌ ها.”

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های تینیجری دنیا که باید ببینید

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا